"Škola pre každého"

Nedeľa 18. 2. 2018

Počet návštev: 566106
 • Valentín v ŠKD

  14. 2. 2018

  Každý rok 14. februára má sviatok svätý Valentín. Svätý Valentín je patrónom všetkých zaľúbených, ale aj milujúcich sa rodičov, priateľov. Tento sviatok si pripomenuli aj deti v našom ŠKD. Celé popoludnie sa nieslo v duchu lásky, priateľstva, pekných slov a prianí. V ŠKD ich čakalo malé prekvapenie v podobe valentínskej zábavy. Pre deti sme si prichystali rôzne hry a súťaže. Deti v tento deň strávili veľmi príjemné a zábavné popoludnie. 

 • Beseda s policajtom

  6. 2. 2018

  Dnes na našu školu zavítal p. Polák z Policajného prezídia v Leviciach. So žiakmi viedol besedu na tému krádeží a poznatkov z Trestného zákona SR. Naši žiaci mali veľa zvedavých otázok a dúfame, že si veľa zapamätali.

 • OŽaZ

  31. 1. 2018

  Žiaci ročníkov 5. - 9. dnes absolvovali účelové cvičenie OŽaZ v oblastiach zdravotnej prípravy, protipožiarnej ochrany, dopravnej výchovy, orientácie v teréne a oboznámili sa aj s chránenými územiami v rámci SR. OŽaZ cieľavedome pôsobí na fyzické, psychické, intelektuálne vlastnosti žiakov. OŽaZ prispieva k lepšiemu rozhľadu žiakov a rozvíjaniu schopností, ktoré sú potrebné pre žiaka nielen v čase vzdelávania, ale taktiež budú prínosom v budúcom zamestnaní a bežnom živote.

 • „Fit lopta sem fit lopta tam“ alebo „Pohybom proti obezite“

  8. 1. 2018

   

                        V mesiaci január sa na našej škole „športovalo ako o život“ alebo to bolo pre zdravie?  Cvičili sme na fit loptách takmer všade.  V školskom klube, na telesnej výchove a dokonca aj cez prestávky.  To bola ale zábava! Už teraz sa nevieme dočkať, kedy nám pani učiteľky opäť pripravia takéto milé prekvapenie.

 • Cvičná firma 9.A

  26. 1. 2018

  Naši deviataci sa na občianskej náuke venujú zdokonaľovaniu v oblasti finančnej gramotnosti. Založili si cvičnú firmu - palacinkáreň. V piatok v priestoroch školy zorganizovali palacinkovú party, na ktorej si žiaci mohli zakúpiť a pochutnať na lekvárových, tvarohových a nutelových palacinkách. 

 • Oznam pre rodičov detí z MŠ

  Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Jure nad Hronom oznamuje rodičom, že v dňoch od 30.januára do 1. februára bude materská škola zatvorená pre zvýšený výskyt ochorenia chrípky na odporúčanie regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Leviciach. Predpokladané znovuotvorenie materskej školy bude v pondelok 5.februára.

 • ... do nového roka ...

  19. 12. 2017

  Vinšujeme našej jurskej škole,

  nech sa jej vyhnú všetky bôle.

   

  Do nového roku

  múdrych žiakov kopu. 

   

  Od rodičov podporu,

  žiadnu mrcha chorobu.

   

  Učiteľom- vyššie platy,

  škole nové, krajšie šaty.

   

  Mnoho žiackych úspechov,

   

  kopec šťastných úsmevov.
   

 • Školské kolo v prednese povestí „ŠALIANSKY MAŤKO“

  1. 12. 2017

  Povesť, ako jeden z útvarov ľudovej slovesnosti, je vďačným námetom na umelecký prednes. Aj naši žiaci sa každoročne tešia, že sa naučia nové príbehy spojené s nejakou historickou osobnosťou, udalosťou alebo miestom.  V tomto školskom roku sa do školského kola, ktoré sa konalo 1.decembra, prebojovalo 13 najlepších recitátorov. Pôvodne ich bolo viac, ale zaúradovala choroba, takže niektorí boli nedobrovoľne vyradení z boja.

  V I.kategórii  sa na 3. mieste umiestnila Alžbeta Štrbková(2.ročník), na 2.mieste skončila Sofia Kostolecká (3.ročník)  a víťazstvo patrilo Michaele Kassaiovej (3.ročník).

  V II.kategórii na 3.mieste skončila Natália Fačková (4.ročník), na 2.mieste bola Diana Franková (5.ročník) a zvíťazila Nina Porošinová (5.ročník).

  V III.kategórii kvôli chorobnosti nakoniec súťažili iba dvaja žiaci. Na 2.mieste skončila Klaudia Kostolecká (6.ročník) a zvíťazil skúsený recitátor Martin Pinter (7.ročník).

  Víťazi v každej kategórii postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v Želiezovciach 12.1.2018.

  Budeme Miške, Nine aj Maťovi držať palce!

 • Pes - najlepší priateľ človeka

  21. 12. 2017

  Pes - najlepší priateľ človeka ... Dnes sme sa s našimi žiakmi presvedčili, že to pri niektorých ľuďoch vôbec neplatí. Navštívili sme útulok Šťastný domov a zoznámili sa s úžasnými zvieratkami. Radosť a šťastie v ich očiach, keď ich naše deti venčili sa nedá slovami ani opísať. Materiálne veci sú veľmi potrebné, avšak pozornosť a láska, jedným slovom domov, týmto zvieratkám chýba najviac. Naše srdiečka si získal veľký krásavec husky Diego. Ak môžeme za našu školu vysloviť vianočné želanie pre psíkov, prajeme si domov pre každého z nich. Veľmi si vážime prácu ochotných ľudí v útulku a ďakujeme za možnosť spoznať ich a aspoň trochu pomôcť. Prajeme krásne vianoce všetkým štvornohým kamarátom.

 • Vianočné tvorivé dielne

  8. 12. 2017

  V piatok na našu školu zavítali šikovné ručičky našej bývalej pani učiteľky Maturkaničovej. Na vianočných tvorivých dielňach nás priučila technike quilling. Nádherné umenie tvorby z papiera zaujalo malých i veľkých. Veľmi pekne pani učiteľke ďakujeme a budeme radi, ak medzi nás zavíta aj nabudúce. 

 • Otvorme srdcia a pomôžme...

 • Návrat do minulosti

  V januári 2016 bolo v priestore bývalého pracovného a koncentračného tábora zriadené prvé samostatné múzeum holokaustu na Slovensku. Rozhodli sme sa ho navštíviť.  Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Počas druhej svetovej vojny boli z neho deportovaní slovenskí Židia. Putovali do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska. Súčasťou múzea je stála expozícia Múzea holokaustu v Seredi, v ktorej sú uverejnené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s danou témou. Jedným z vystavených artefaktov je dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom len táborom v Seredi ich prešlo približne 16 000. Návšteva Múzea v nás zanechala veľmi silné dojmy a hlavne odhodlanie, aby sa už podobné udalosti nikdy neopakovali.

 • Nástrahy internetu

  Nástrahy sociálnej siete facebook sme si dnes pripomenuli s novinárom DenníkaN. Pán Vladimír Šnídl zavítal na našu školu a vďaka dvom veľmi pútavým prezentáciám upozornil žiakov, aké je dôležité byť opatrný pri virtuálnej komunikácii.

 • Srdečne pozývame

 • Kde bolo, tam bolo...

  24. 11. 2017

  Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno dievčatko, ktoré sa volalo Červená Čiapočka. Predstavte si, že toto dievčatko zavítalo aj u nás v školskej družine. Bol posledný novembrový piatok a malí zvedaví škôlkari sa na našu vzácnu návštevu prišli pozrieť tiež. O Červenej Čiapočke si pre nich pripravili naši družinári veľmi milé divadielko. Zahrali ho bravúrne! Červená Čiapočka mala vo svojom košíčku ešte zopár dobrôt z perníkovej chalúpky a pani učiteľke povedala, že jej ten košíček nechá, pretože si odmenu zaslúži každý malý účastník. A tak sa aj stalo, kúsok z perníkovej chalúpky sa ušiel každému.

  Toto milé popoludnie zavŕšili tvorivé dielničky, kde si naše detičky vytvorili nielen Červenú Čiapočku, ale aj vĺčika, horára a babičku. Veď bez nich by sa predsa skutočná rozprávka nezaobišla...

 • Týždeň zdravia

  20. 11. 2017

  Na našej škole sme si pripomenuli celosvetový týždeň zdravia. Súťažili sme vo vedomostných, ale aj zábavných disciplínach, športovali a veselo tvorili.

 • Čarovná pastelka

  16. 11. 2017

  Dňa 16.11.2017 sa v priestoroch Kultúrneho domu Hontianska Vrbica uskutočnilo vyhlásenie výsledkov výtvarnej súťaže pre deti z materských a základných škôl v okrese Levice pod názvom Čarovné pastelky. Tento rok sa do súťaže zapojili aj naši malí školáci. V kategórii 6-7 rokov bola ocenená Darinka Pristyaková. Srdečne gratulujeme našej milej výtvarníčke a do budúcna prajeme mnoho čarovných výtvarných prác.

 • Hodina deťom 2017

  10. 11. 2017

  Naša škola sa aj tento školský rok zapojila do celoslovenskej finančnej zbierky Hodina deťom. Hodina deťom je celoročná zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. V uliciach našej obce sa nám podarilo vyzbierať 84,94 eúr. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili. 

 • Šarkaniáda 2017 v ŠKD

   

  Tak a dočkali sme sa! Pestrofarebné šarkany boli spoločníkmi našich družinárov v jedno jesenné popoludnie.Nad naším školským dvorom sa 8. novembra odohrala hotová plejáda pestrých farieb.

   

 • Strašidlá v ŠKD

  3. 11. 2017

   

   

   

  Halloween aj v našej školskej družine    v piatok sa naše deti zmenili na strašidelné masky. Niektorí boli takí šikovní, že si masku stihli zmyť a premenili sa na inú strašidelnú bytosť. Najšikovnejší boli chlapci, ktorí si nakreslili množstvo červených krvavých rán .

   

   

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom 284
  284 , 93557 Jur nad Hronom
 • +421 36 77 93 026

Fotogaléria