• Denník Anny Frankovej

• 23.10.2023 sme so žiakmi  8. a 9. ročníka navštívili putovnú výstavu v Leviciach. Študenti gymnázia  nám pútavým spôsobom priblížili životný príbeh Anny Frankovej, židovského dievčaťa, ktoré bolo nútené so svojou rodinou utiecť do Holandska. Ani tam však neuniklo hrôzam holokaustu, viac ako dva roky žilo v úkryte v neľudských podmienkach. Žiaci boli počas výstavy aktívne zapájaní, odpovedali na otázky, vyjadrovali svoj názor.

V druhej  časti výstavy sa prepájala minulosť a súčasnosť. Predstavila nám príbehy dnešných mladých ľudí, ich skúsenosti s diskrimináciou a predsudkami. Témy ako inakosť a  tolerancia sú stále živými a aktuálnymi témami v našej spoločnosti. Našou úlohou je viesť žiakov k znášanlivosti voči ľudom, aby sa minulosť neopakovala.