• Deň otvorených dverí pre budúcich prvákov je skvelý spôsob, ako predškolákom a ich rodinám umožniť spoznať prostredie našej školy a zoznámiť sa s učiteľmi a personálom. 11.4.2024 mali budúci prváci možnosť navštíviť triedy našej základnej školy, dozvedieť sa viac o školskom programe a aktivitách, ako aj získavať odpovede na otázky o školskom živote. Takéto podujatie pomohlo budúcim prvákom pohodlnejšie sa pripraviť  na školu.

V srdečnom prostredí prvej triedy sa prváci predstavili čítaním a písaním slov a viet a tým motivovali škôlkárov k pozitívnej práci v škole. Škôlkári sa nenechali zahanbiť a prečítali všetky písmenká, ktoré im pani učiteľka ukázala. Poznali lesné aj domáce zvieratká, na ktoré sa ich pani učiteľka pýtala.

Svet rastlín

Budúci prváci na interaktívnej tabuli rozlišovali byliny a dreviny, rozlišovali konáriky drevín z areálu našej školy a takto poučení si vytvárali kvetinové obrázky. Po namáhavej práci sa posilnili jednohubkami z medvedieho cesnaku a harmančekovým čajíkom. Každý budúci žiačik si  mohol zobrať ako darček zasadenú izbovú rastlinku.

Rozprávka

Piataci na uvítanie zahrali príbeh o zvieratkách Buďme kamaráti. Budúci školáci odvodzovali začiatočné písmená zvierat, ktoré priraďovali k obrázkom, počítali slabiky, hľadali písmená v pracovných listoch a na záver si zahrali pexeso písmeno - obrázok. Všetci šikovníci dokonca zvládli napísať svoje meno na tabuľu.

Matematika

Vo svete matematickej triedy si budúci žiaci na štyroch stanovištiach predviedli svoje znalosti z geometrie na stavbách z kociek. Z matematiky určovali počet, množstvo predmetov a triedili geometrické útvary.

Telesná výchova

V telocvični budúci prváčikovia museli dokázať svoju obratnosť, silu, presnosť, ale aj poriadkumilovnosť. Najprv museli upratať v telocvični rozhádzané farebné terčíky a uložiť ich podľa farieb, potom prekonávali prekážkovú dráhu, prenášali lopty s rôznou hmotnosťou, vyskúšali si streľbu na bránku s florbalovými hokejkami a na záver hádzali loptu na cieľ. Všetci sa ukázali ako výborní športovci.