Streda 17. 10. 2018

Počet návštev: 719515

Exkurzia do planetária

V pondelok 19.6.2017 sa žiaci 1. až 7. ročníka zúčastnili exkurzie do Krajskej hvezdárne a planetária v Žiari nad Hronom. V špeciálnej miestnosti zaľahli do pohodlných kresiel a v úplnej tme mohli pozorovať nočnú oblohu so všetkými hviezdami a  planétami, o ktorých im pútavo rozprával malý Marťanko. Dozvedeli sa plno zaujímavých informácií o Slnečnej sústave, jednotlivých planétach, ich mesiacoch, o pohyboch vesmírnych telies a rôznych súhvezdiach. Pod otvorenou kupolou planetária si mohli pomocou vesmírneho  ďalekohľadu  pozrieť Slnko.

Po skončení exkurzie si žiaci nakúpili rôzne pohľadnice, brožúrky a knihy s vesmírnou tematikou.

A jedno veľké prekvapenie nám znovu pripravila pani Alenka Kisová, keď všetkých žiakov pozvala na občerstvenie do miestnej kaviarne. Chladené nápoje v úmornej horúčave každého potešili. Ďakujeme!