• Klíma nás spája

Naša škola síce patrí k menším vidieckym školám, ale má to šťastie, že je zasadená do zeleňou porasteného pozemku. Keďže sa tu žiaci veľa učia o prírode, chceli sme sa o nej učiť aj vonku. Preto sme sa rozhodli vybudovať si exteriérovú triedu, ktorá bude obklopená zelenými stenami, aby sa tu dalo učiť aj v lete.

V rámci projektu Klíma nás spája nám šikovný pán školník vyrobil potrebný mobiliár a žiaci s pani učiteľkou zas vykopali chodník a miesto na bylinkovú špirálu a zo starých tehál postavili vyvýšené záhony, bylinkovú špirálu aj chodník k učebni.

Zatiaľ je popínavá zeleň nízka, ale časom sa rozrastie a plánujeme ju ťahať ponad vonkajšiu triedu ako zelený baldachýn. A pretože je školský pozemok naozaj plný rôznych stromov, žiaci ešte pripravili a spolu s pani učiteľkou vytvorili náučný stromový chodník.

Slávnostné spustenie projektu do vyučovacieho procesu nám spríjemnil program speváckeho súboru Hronka, detičiek z materskej školy a žiačok základnej školy. Odmenou všetkým, ktorí prispeli k úspešnému spusteniu projektu boli fantastické lángoše od nášho pána školníka a jeho pomocníčok. Srdečná vďaka.