• Začiatok školského roka

Po dvoch mesiacoch prázdnin opäť deťom začala škola. Ako to už býva v prípade nepriaznivého počasia, otvorenie nového školského roka sa konalo v telocvični našej školy. Otvorenia sa bravúrne zhostili naši žiaci, keď všetkých prítomných privítal krátkou básňou náš žiak Hugo. Pani riaditeľka privítala všetkých zúčastnených, predstavila učiteľov a prihovorila sa žiakom i rodičom. Pán starosta poprial žiakom veľa síl do nového školského roku. Následne sa deti presunuli so svojimi triednymi pani učiteľkami a pánom učiteľom do svojich tried, kde sa po prázdninách opäť uvítali a oboznámili sa s organizačnými pokynmi.

Do našej školskej rodiny pribudli noví prváci, ktorí sa vysmiati a plní nadšenia hneď pustili do práce. Učia sa prvé čiarky, písmenká, nové cviky na telesnej výchove.

Pani učiteľky si pre svojich žiakov pripravili slávnostne vyzdobené triedy a sú plné očakávania, kedy do lavíc zasadnú žiaci a rozbehne sa nový školský rok.