Štvrtok 13. 12. 2018

Začiatok školského roka 2018/2019

Čas letných prázdnin sa dnešným dňom definitívne skončil. Sme oddýchnutí, plný krásnych zážitkov, nových skúseností a priateľstiev. No i ten najpútavejší román má svoj začiatok a má aj koniec. A tak, aj my učitelia, aj Vy, milí naši žiaci, sa po tomto krásnom čase znova stretávame. Začína nový školský rok a ja verím, že bude naplnením našich predsavzatí a plánov do budúcnosti.

Pre väčšinu z nás je tu všetko okolo  v priestoroch našej školy dobre známe a už sa tešíme na krásne príbehy a zážitky z prázdnin, ktoré si dychtivo vyrozprávame. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na Vás, milí naši prváčikovia, ktorí vstupujete do týchto krásne vyzdobených priestorov školy po prvýkrát.

Verím, že tu nájdete nových kamarátov a naučíte sa veľa, preveľa nových vecí a raz sa z Vás stanú veľký policajti, hasiči, lekári, športovci alebo kozmonauti.

Ako povedal známy aktivista za ľudské práva a neskorší prezident Juhoafrickej republiky  Nelson Mandela: „ Vzdelanie je najsilnejšia zbraň, ktorú môžeme použiť, aby sme zmenili svet.“ Ja dodám, je potrebné meniť ho, a to najmä k lepšiemu. A tu je namieste osloviť tých, ktorí sú už na tejto ceste deviaty rok. Milí deviataci, verím, že tento školský rok, posledný na našej škole bude pre Vás najkrajším a nezabudnuteľným. Držíme Vám palce pri rozhodovaní sa „čo s načatým životom....“

A Vy, milí naši žiaci, verte nám, že svoju prácu robíme radi a s láskou a že každé Vaše uznanlivé a chápavé gesto je pre nás najväčším ocenením našej nie vždy docenenej práce. Nech porozumenie a tolerancia sú našimi najmocnejšími spojencami na spoločnej ceste za vzdelaním.

K tomu nám všetkým v novom školskom roku prajem len to najlepšie.