Sobota 20. 10. 2018

Počet návštev: 720637

Boj proti šikanovaniu pomocou hier

Problematika šikanovania sa v súčasnej dobe stáva veľmi aktuálnym a závažným problémom. Podľa výskumov šikanovaných detí neustále pribúda.

Preto sme sa rozhodli, že bude v našich triedach prebiehať boj proti šikanovaniu pomocou hier, výtvarných aktivít ( žiaci si vyrábajú spoločné erby) a spoločných fotografii tried. Hry sú zamerané na utužovanie vzájomných vzťahov medzi žiakmi, ich lepšiemu vzájomnému poznaniu, rešpektovaniu odlišností a hľadanie spoločných vlastností a záujmov. V 5. A a  6.A  triede okrem iného vytvárajú každé ráno „Kruh priateľstva“, v ktorom si navzájom poďakujú za pomoc z predchádzajúceho dňa.

Veríme, že aj pomocou týchto aktivít v našej škole vytvárame priateľskú atmosféru medzi žiakmi a nedávame priestor na šikanovanie, odcudzovanie či iné negatívne vplyvy.