Sobota 22. 9. 2018

„Boys & Girls“ - „RUNNING DAY“

Európsky týždeň športu v škole

Európsky týždeň športu pokračoval aj v utorok 13.9.2016. Pani učiteľky zorganizovali pre žiakov akciu s názvom „Boys & Girls.“ Na futbalovom štadióne v Jure nad Hronom sa konali 3 zaujímavé futbalové zápasy. Sily si proti sebe zmerali chlapci z V.A – IX.A a dievčatá z V.A – IX.A. Najpútavejším bol futbalový zápas výberu chlapcov proti dievčatám. Prekvapivo neboli dôležité výsledky jednotlivých zápasov, ale chuť žiakov venovať sa pohybovým aktivitám. Táto skvelá akcia spestrila náš začínajúci sa školský rok.

yes

Európsky týždeň športu rozhýbal žiakov a škôlkárov aj z našej ZŠ s MŠ v Jure nad Hronom. V pondelok 12.9. sme začali aktivitou „RUNNING DAY.“ Ako prví vytýčenú trasu zabehli naši najmenší z materskej školy. Odmenení boli medailami a sladkými dobrotami. Žiaci I.stupňa si zmerali sily v bežeckých pretekoch v školskom areáli. Najstarší žiaci sa zapojili behom okolo našej základnej školy. Tieto pohybové aktivity sa niesli v duchu Coubertinovho hesla: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.“