Sobota 22. 9. 2018

Týždeň zdravia

Tento týždeň na našej škole patrí zdravému životnému štýlu. Farebný týždeň zdravia sme odštartovali červenou farbou, šúpaním a papaním jabĺčok, vedomostnými súťažami a najmä dobrou náladou ;)

Farebný týždeň zdravia na škole pokračoval aktivitami pohybovými, ale aj vedomostnými. Najviac zábavy sme di užili pri ochutnávke nápojov a pití vody cez slamku ;)

Farebný týždeň zdravia vo štvrtok pokračoval žltou farbou. Deň bol venovaný pokusom s citrónmi, jedeniu banánov špáratkom, či jedeniu banánu na rýchlosť. Pohybové aktivity si užili najmä malé deti. Šiestaci všetky citróny zúžitkovali v zdravej vode ochutenej citrónmi.

Piatok ako posledný deň Farebného týždňa zdravia patril zelenej farbe. Dominovali mu hrášok a hrozno. Najväčšiu zábavu si užili siedmaci, ktorí hrášok museli čo najrýchlejšie zjesť napichnutím na plastovú vidličku. Deviataci a ôsmaci sa zabavili pri aktivitách, kedy na čele mali nalepený názov ovocia alebo zeleniny a medzi spolužiakmi kladením otázok mali nájsť rovnaké plodiny. Za zábavný farebný týždeň plný zaujímavých aktivít ďakujeme našej asistentke Zuzke a triednym pani učiteľkám.