Sobota 20. 10. 2018

Počet návštev: 720589

Školské kolo v prednese povestí „ŠALIANSKY MAŤKO“

Povesť, ako jeden z útvarov ľudovej slovesnosti, je vďačným námetom na umelecký prednes. Aj naši žiaci sa každoročne tešia, že sa naučia nové príbehy spojené s nejakou historickou osobnosťou, udalosťou alebo miestom.  V tomto školskom roku sa do školského kola, ktoré sa konalo 1.decembra, prebojovalo 13 najlepších recitátorov. Pôvodne ich bolo viac, ale zaúradovala choroba, takže niektorí boli nedobrovoľne vyradení z boja.

V I.kategórii  sa na 3. mieste umiestnila Alžbeta Štrbková(2.ročník), na 2.mieste skončila Sofia Kostolecká (3.ročník)  a víťazstvo patrilo Michaele Kassaiovej (3.ročník).

V II.kategórii na 3.mieste skončila Natália Fačková (4.ročník), na 2.mieste bola Diana Franková (5.ročník) a zvíťazila Nina Porošinová (5.ročník).

V III.kategórii kvôli chorobnosti nakoniec súťažili iba dvaja žiaci. Na 2.mieste skončila Klaudia Kostolecká (6.ročník) a zvíťazil skúsený recitátor Martin Pinter (7.ročník).

Víťazi v každej kategórii postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v Želiezovciach 12.1.2018.

Budeme Miške, Nine aj Maťovi držať palce!