Nedeľa 18. 2. 2018

Vianočné tvorivé dielne v MŠ

V čase, keď v adventnom venci  svietia dve sviečky sa v materskej škole uskutočnili tvorivé vianočné dielne. Pred tvorením deti porozprávali  čo je to advent, kde sa narodil Ježiško. Zaspievali , zahrali sa so snehuliačikom a potom spoločne so svojimi rodičmi tvorili hviezdy, sobíky, pozdravy, anjeliky, stromčeky. Nechýbalo ani zdobenie perníkov, čo sa detičkám veľmi páčilo. Všetci si dali záležať: strihali, lepili, zdobili. V triede zneli vianočné piesne, vládla príjemná atmosféra.

Okrem tvorenia si deti pochutnali na koláčikoch a rodičia na vianočnom punči, ktorý rozvoniaval a vôňou pripomínal príchod čarovných  sviatkov.

Všetkým rodičom , ktorí neváhali prísť do materskej školy spoločne tvoriť s deťmi , ďakujeme. Veľké ďakujem posielame maminkám, ktoré napiekli a  priniesli pre deti vianočné pečivo.

Tešíme sa na ďalšie spoločné tvorivé chvíle a veríme , že všetci sa príjemne cítili. LH