"Škola pre každého"

Sobota 19. 1. 2019

Počet návštev: 773509

Besiedka pre starých rodičov

 

                  

           Prečo deti s takým úžasom počúvajú spomienky svojich starých rodičov? Zrejme je to tým, že všetky malé deti chcú byť čo najskôr veľké. Svet dospelých ich nesmierne zaujíma a priznajme si, že nám na tieto rozhovory ostáva v zhone každodenných povinností veľmi málo času a energie.

            A preto sú tu starí rodičia. Ľudia so striebrom vo vlasoch a zlatom v srdci. Ľudia, ktorí sú pre náš život nesmierne dôležití. Pomoc, podpora a čas, ktorý venujú svojim vnúčatám, to všetko sú činy za ktoré nečakajú odmenu. Najväčším zadosťučinením sú im spoločne strávené chvíle v kruhu rodiny.

            Zvykli sme si, že v októbri oslavujú svoj sviatok seniori. Účelom tohto sviatku je podnecovať ľudí, aby prejavili svoju lásku k starým rodičom a zamysleli sa nad ich výnimočným vplyvom na náš život a život spoločnosti. Aj naši žiaci, sa dnes rozhodli svojich starých rodičov obdarovať. Verím, že tento deň sa nám všetkým vryje do pamäti, že prinesie šťastie a vnútorný pokoj našim seniorom a bude inšpiráciou do budúcnosti nielen v dni sviatočné.                                                                                                                        Mgr. Soňa Nováková

     

          

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom 284
    284 , 93557 Jur nad Hronom
  • +421 36 77 93 026

Fotogaléria