Sobota 18. 8. 2018

Poslanie ŠKD

Školský klub detí pri Základnej škole Jur nad Hronom, 284

Náš  ŠKD je súčasťou plnoorganizovanej základnej školy.  Poskytujeme výchovu a vzdelávanie mimo vyučovania pre deti 1.- 4. ročníka základnej školy, zaradené do nášho ŠKD. Podľa požiadaviek rodičov vieme zabezpečiť výchovu mimo vyučovania aj starším deťom.  Základná škola má jedno oddelenie ŠKD, ktoré sa nachádza priamo v budove školy. V tomto školskom roku 2017/2018 sa do školského klubu prihlásilo 25 detí.

Cieľom a poslaním výchovy nášho školského klubu detí je individuálny a spoločenský rozvoj dieťaťa, ktorý ovplyvňuje všetky jeho stránky osobnosť. Čas strávený v ŠKD je potrebné využiť na odpočinok, posilnenie zdravia a rozvoj záujmov. Po skončení vyučovania je do programu ŠKD zaradená činnosť odpočinková, relaxačná a rekreačná. Tieto činnosti umožňujú deťom aktívny odpočinok. Odpočinková a rekreačná činnosť je významnou súčasťou obsahu výchovno-vzdelávacej činnosti ŠKD, pomáha deťom odstraňovať únavu a kompenzuje jednostranné zaťaženie.