Sobota 22. 9. 2018

Zameranie školy

Zameranie materskej školy smeruje k:

1. rozvíjaniu prírodovednej gramotnosti a

2. rozvíjanie digitálnych kompetencií u detí predškolského veku

Obec, v ktorej sídli materská škola ponúka prírodné prostredie, v ktorom môžu deti spoznávať krásy prírody a zároveň realizovať pohybové aktivity. Pri obci preteká rieka Hron a to vhodné prostredie na pozorovanie rastlín, drobných živočíchov. Jurský park je ďalšie miesto ,ktoré deti radi navštevujú a ktoré deťom ponúka realizovať pozorovacie prírodovedné aktivity. V obci sú miestni farmári a poľnohospodárske družstvo. Prostredníctvom zážitkového učenia môžu deti spoznávať zvieratá a zároveň sa oboznamovať s chovom týchto zvierat.

Materská škola prostredníctvom projektov získala a doplnila materiálno- technické vybavenie do takej miery, že učiteľky môžu implementovať digitálne technológie do výchovno- vzdelávacieho procesu a zároveň podporovať a rozvíjať digitálne kompetencie. Digitálne technológie sú úplne prirodzenou súčasťou dnešnej doby. Deti sa s nimi stretávajú už od útleho veku, sú pre deti zdrojom poznávania, skúmania, komunikácie, vyjadrovania sa a rozvíjania logického myslenia .Našim cieľom je deti vhodne zoznamovať s digitálnymi technológiami, aby získali nielen základné zručnosti pri manipulácii s nimi, ale aby postupne objavovali i ďalšie možnosti ich využitia, samozrejme s prihliadaním na psychohygienu detí.

Špecifikum heterogénnej triedy:

Heterogénne zloženie triedy ponúka deťom lepšie rozvíjanie sociálnych kompetencií. Prispieva k vzájomnej pomoci starších detí mladším deťom. Veľmi dobre sa uplatňuje v heterogénnej triede kooperatívna a diferencovaná výučba.

Mgr. Soňa Nováková - riaditeľ ZŠ s MŠ

Lýdia Horváthová - zástupca ZŠ s MŠ pre MŠ