"Škola pre každého"

Sobota 19. 1. 2019

Počet návštev: 773550
 • Vianočná besiedka

  Vianočná besiedka
  13. 12. 2018

  Zvítajme sa s Novým rokom v dobrej vôli, pohode,

  starosti nech idú bokom,odplavia sa po vode.

  S úprimnosťou svoje čaše dvíhame tiež vo zvyšok:

  nech je pevné zdravie Vaše,nech je šťastný Nový rok!

 • Červená stužka

  Červená stužka
  19. 12. 2018

  Červená stužka je symbolom solidarity s ľuďmi HIV pozitívnymi a chorými na AIDS, je symbolom prevencie a boja proti AIDS. 1. december je deň, kedy si mnoho ľudí na svete pripína červenú stužku a pripomínajú si tak Svetový deň boja proti AIDS. Dávajú na vedomie ostatným ľuďom, že podporujú HIV pozitívnych v ich neľahkom osude. Na škole sme si "Červeným dňom" pripomenuli, čím je 1. december taký významný. 

 • Na svätého Mikuláša, neučí a neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa!

  Na svätého Mikuláša, neučí a neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa!
  6. 12. 2018

  Opäť po roku k nám zavítal pán s bielymi vlasmi, bielou bradou, červeným plášťom a plným košíkom dobrôt. Mal aj dvoch pomocníkov: anjela a čerta, teda vlastne čerticu. Uhádli ste, kto to bol? Jasné, predsa Mikuláš! Všetci sme sa tešili a pochutnávali si na dobrotách z mikulášskej nádielky. Našu radosť znásobili aj pani učiteľky, lebo nás v tento deň neskúšali. Veď viete: Na svätého Mikuláša, neučí a neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa!

 • Recitačná súťaž - Šaliansky Maťko

  Recitačná súťaž - Šaliansky Maťko
  6. 12. 2018
 • Mesiac úcty k starším

  Mesiac úcty k starším
  19. 11. 2018

  V našej škole sme si pripomenuli Mesiac úcty k starším posedením s našimi starými rodičmi. Medzi škôlkárov a školákov zavítali staré mamy a starí otcovia, ktorí spoločne so svojimi vnúčatami strávili príjemné chvíle na tvorivých dielňach. Výsledkom boli jesenné aranžmány, z ktorých mali radosť malí i veľkí. Školáci a škôlkári si pre svojich starých rodičov pod vedením pedagógov nacvičili krátke pásmo hovoreného slova, tancov, piesní a scénok, pri ktorých sme sa zasmiali a aj z tvári zotierali slzy. Veľmi pekne všetkým zúčastneným ďakujeme za krásne strávené popoludnie. 

 • Týždeň tanečného domu

  Týždeň tanečného domu
  13. 11. 2018

  Vďaka cyklu podujatí s názvom Týždeň tanečného domu,  ktoré sú jedinečnými a výnimočnými projektami Regionálneho osvetového strediska Levice, k nám zavítala 13.11.2018 ľudová hudba Milana Verónyho. Spolu s hudobníkmi prišla medzi nás aj lektorka p. Mgr.Katarína Babčáková PhDr., ktorá pôsobila ako riaditeľka festivalu Východná. Celým podujatím viedla deti k spevu, rytmizácií, pohybu a tancu. Posielame veľké ďakujem všetkým hosťom a koordinátorke projektu p. Ester Juhászovej, že našu základnú a materskú školu zaradila do podujatia a dala príležitosť deťom a učiteľkám zažiť silný zážitok.

   

 • JESENNÉ AKTIVITY TRETIAKOV A ŠTVRTÁKOV

  JESENNÉ AKTIVITY TRETIAKOV A ŠTVRTÁKOV
  1. 11. 2018

  Posledný deň pred jesennými prázdninami sme v treťom a štvrtom ročníku venovali nášmu platidlu EURU. Hrali sme spoločenskú hru, pri ktorej sme mohli získať alebo strácať eurá, nakupovali sme vo fiktívnom obchode a museli spočítať účet za nákup aj za rodinnú večeru,  zahrali sme sa eurodomino i europexeso, na interaktívnej tabuli sme do bankomatu vhadzovali určenú sumu za nakúpený  tovar v minciach i bankovkách a na záver sme si vytvorili vlastnú 500 eurovú bankovku.

  Vo štvrtok 8.novembra sme si boli zaplávať na levickej plavárni. Mali sme skvelé počasie, bazén bol rezervovaný len pre nás, takže sme sa dostatočne vybláznili a zaplávali si. Bolo super.

 • Svetový deň mlieka

  Svetový deň mlieka
  10. 10. 2018

  Na našej škole sa dňa 10.10 2018 uskutočnil Svetový deň mlieka, ktorým sme si pripomenuli dôležitosť tejto potraviny. S deťmi sme si pozreli vzdelávací dokument Cesta mlieka, v ktorom sme sa dozvedeli kto je kravička, kde bývajú, aké potraviny sa vyrábajú z mlieka a iné dôležité informácie. Dozvedeli sme sa ako sa správne dojí krava a následne sme si to vyskúšali aj na našich "kravičkách" v triede. Deťom sa dojenie páčilo a zistili, že to nie je až také jednoduché:) Nakoniec deti vypili pohár mlieka a vyrobili si zaujímavé výtvory z krabíc od mlieka. Veríme, že aj pomocou týchto aktivít sme povzbudili chuť detí piť mlieko. 

 • Jesenné dobroty

  Jesenné dobroty
  5. 10. 2018

  Výstavka ovocia a zeleniny v kultúrnom dome

  Veľmi radi sme prijali pozvanie na výstavu ovocia a zeleninu, na ktorú nás pozvali záhradkári z obce. S údivom si naše deti prezreli dopestované plodiny. Najviac nás prekvapila ochutnávka pomazánok zo zeleniny, koláčiky a hotové džemy a lekváre. Svoje chuťové poháriky sme si vyskúšali aj pri ochutnávke sirupov.

  Výstava na škole

  Jeseň na našej škole opäť so sebou priniesla súťaž o najkrajší jesenný plod zo záhrad našich detí. Zapojili sa malí i veľkí. Vďaka patrí aj rodinným príslušníkom, ktorí pomohli svojim deťom pri krásnych výtvoroch. A čo sa deťom páčilo najviac? Nosorožec z jabĺčka, ktorého vyrobili žiaci zo 7.A. Blahoželáme :)

 • Sokoliari Falconarii

  Sokoliari Falconarii
  3. 10. 2018

  Dnes naša škola zažila výnimočnú návštevu. Prišli k nám najlepší z najlepších, konkrétne - Sokoliari Falconarii. Letové ukážky dravcov zaujali všetky deti a najviac sa tešili, keď sa mohli najväčšieho orla dotknúť a odfotiť sa s ním. Veľmi pekne ďakujeme za skvelé predstavenie Vášho umenia. 

 • Lezecká stena už aj v Jure nad Hronom

  Lezecká stena už aj v Jure nad Hronom
  30. 9. 2018
 • Škôlkari a školáci opäť spolu

  Škôlkari a školáci opäť spolu
  26. 9. 2018

  Dnes sme v našej ŠKD mali vzácnu návštevu. A koho? No predsa našich milých škôlkarov. Školáci si pre nich pripravili tvorivé dielne. Deti si mali možnosť vytvoriť ježkov, slimáčikov, farebnú dúhu a rybičku s čarovnými šupinkami. Ďakujeme škôlkarom za návštevu a milé darčeky, ktoré nám ich návštevu budú pripomínať 😊. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami.

  Deti ŠKD.

   

 • Bolo raz jabĺčko krásne

  Bolo raz jabĺčko krásne
  14. 9. 2018

  Tento týždeň sme v školskom klube detí stihli aj trošku tvoriť. V rámci esteticko-výchovnej oblasti sme si spolu s deťmi vytvorili farebné jabĺčka s húseničkou a jesenné lístie plné všakovakých farieb. 

 • Opekačka

  Opekačka
  14. 9. 2018

  Septembrová opekačka

   

  Slnko svieti, niečo čmudí,

  špekáčik sa v ohni údi.

  Deti kričia, veď to páli!

  Po chvíli to takmer vzdali.

  Safaládky, opekačky,

  Kedy  budú tie špekačky?

  Nedočkavo deti sedia,

  na špekáčik stále sliedia.

  Slinky sa im zbiehajú,

  kým sa párky krájajú.

  To bol ale skvelý dník,

  zasadíme safaládovník!

 • Školský poriadok - náš kamarát

  Školský poriadok - náš kamarát
  4. 9. 2018

  Dňa 4.9 sa na našej škole uskutočnila zaujímavá aktivita zameraná na Školský poriadok a oboznámenie sa s ním pomocou hier, kartičiek a zážitkového učenia. Žiaci sa pomocou kartičiek naučili aké predmety môžu a aké predmety nemôžu nosiť do školy. Pomocou vzťahových hier si ukázali ako sa majú k sebe správať. A pomocou otázok, ktoré mali ukryté v kinder vajíčkach odpovedali na najdôležitejšie veci zo školského poriadku. Veríme že takouto zábavnou formou sa im školský poriadok lepšie zapamätá:)

 • Triedim, triediš, triedime

  Triedim, triediš, triedime
  12. 9. 2018

  Triedim, triediš, triedime alebo jednoducho povedané SEPARUJEME. Tento týždeň sme si pre našich prvákov v ŠKD pripravili niekoľko hravých aktivít na tému „separovanie“, ktoré naši malí šikovníci zvládli bez problémov..

 • Výlet na Šiklóš

  Výlet na Šiklóš
  6. 9. 2018

  Žiaci II.stupňa v prvý školský týždeň absolvovali turisticko-cyklistický výlet na vrch Vápnik, zvaný aj Šiklóš, nachádzajúci sa v blízkosti Levíc. Nachádza sa tu pamätník - rozhľadňa, pri ktorom sme si pripomenuli aj významné udalosti z histórie nášho regiónu.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019
  3. 9. 2018

   

  Čas letných prázdnin sa dnešným dňom definitívne skončil. Sme oddýchnutí, plný krásnych zážitkov, nových skúseností a priateľstiev. No i ten najpútavejší román má svoj začiatok a má aj koniec. A tak, aj my učitelia, aj Vy, milí naši žiaci, sa po tomto krásnom čase znova stretávame. Začína nový školský rok a ja verím, že bude naplnením našich predsavzatí a plánov do budúcnosti.

  Pre väčšinu z nás je tu všetko okolo  v priestoroch našej školy dobre známe a už sa tešíme na krásne príbehy a zážitky z prázdnin, ktoré si dychtivo vyrozprávame. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na Vás, milí naši prváčikovia, ktorí vstupujete do týchto krásne vyzdobených priestorov školy po prvýkrát.

  Verím, že tu nájdete nových kamarátov a naučíte sa veľa, preveľa nových vecí a raz sa z Vás stanú veľký policajti, hasiči, lekári, športovci alebo kozmonauti.

  Ako povedal známy aktivista za ľudské práva a neskorší prezident Juhoafrickej republiky  Nelson Mandela: „ Vzdelanie je najsilnejšia zbraň, ktorú môžeme použiť, aby sme zmenili svet.“ Ja dodám, je potrebné meniť ho, a to najmä k lepšiemu. A tu je namieste osloviť tých, ktorí sú už na tejto ceste deviaty rok. Milí deviataci, verím, že tento školský rok, posledný na našej škole bude pre Vás najkrajším a nezabudnuteľným. Držíme Vám palce pri rozhodovaní sa „čo s načatým životom....“

  A Vy, milí naši žiaci, verte nám, že svoju prácu robíme radi a s láskou a že každé Vaše uznanlivé a chápavé gesto je pre nás najväčším ocenením našej nie vždy docenenej práce. Nech porozumenie a tolerancia sú našimi najmocnejšími spojencami na spoločnej ceste za vzdelaním.

             K tomu nám všetkým v novom školskom roku prajem len to najlepšie.

   

 • „Ochrana života a zdravia“

  „Ochrana života a zdravia“
  25. 6. 2018

  Dňa 25. 6. 2018 sa uskutočnilo na našej škole účelové cvičenie „Ochrana života a zdravia“, pri ktorom žiaci školy si mohli v praktickom riešení úloh preveriť svoje teoretické poznatky a vedomosti, ktoré získali v teoretickej časti účelového cvičenia v 1.polroku.

  Žiaci boli rozdelení do skupín od najmladších po najstarších žiakov. Motivačne sa kapitánmi skupiny stali práve tí najmladší žiaci školy. Každá skupina prechádzala stanovišťami, kde plnili dané úlohy a splnenie úloh bolo potvrdené podpisom vedúceho stanovišťa.

  Najväčším zážitkom pre žiakov bola tvorba obrazov z prírodných materiálov a maľovanie obrazov na kamene podľa vlastnej fantázie.

 • Návšteva ľudového domu

  Návšteva ľudového domu
  25. 6. 2018

  Kedysi dávno žili ľudia celkom inak ako dnes. O tom, ako žili, nám porozprávala jedna veľmi milá pani. Možno už tušíte, o koho presne ide. Áno, je to tá usmievavá pani z ľudového domu, pani Dubová. Deti z jurskej školy ju v pondelok 26. júna navštívili. Privítala nás vľúdnym úsmevom a porozprávala nám o tom, ako sa žilo kedysi, aké zvyky a tradície ľudia zaužívali a tiež, ako ťažko pracovali. Deťom sa táto krátka exkurzia veľmi páčila, dokonca si vyskúšali aj to, ako sa deti v ich veku vzdelávali a hrali. Ďakujeme za pekné dopoludnie strávené v ľudovom dome a už teraz sa nevieme dočkať toho nasledujúceho.

   

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom 284
  284 , 93557 Jur nad Hronom
 • +421 36 77 93 026

Fotogaléria