"Škola pre každého"

Piatok 25. 5. 2018

Počet návštev: 624913
 • Návšteva NBS v Bratislave

  23. 4. 2018

  Triedy 6.A, 7.A a 9.A sa zúčastnili exkurzie v našom hlavnom meste - v Bratislave.Navštívili Národnú banku Slovenska a oboznámili sa so základnými vedomosťami o našej mene - o EURE. Krátko sa zastavili aj v budove Slovenského rozhlasu a televízie, kde ich na prízemí privítala zaujímavá výstava starých rádioprijímačov a krátka história z premietania na Slovensku. Veľmi pútavá bola aj návšteva v Mestskej knižnici - na oddelení pre deti a mládež. Nemohla chýbať ani krátka zastávka v nákupnom centre. Výlet sa vydaril a všetkým sa nám páčilo. 

 • Deň Zeme

  Deň Zeme je sviatok, ktorý sa oslavuje na celej Zemi a my sme si ho pripomenuli vedomostnými, ale aj zábavnými súťažami. Vstupenkou na náučné predpoludnie bol nakreslený plagát venovaný práve ochrane našej planéty. Hneď na začiatku aktivít naše šikovné žiačky pripomenuli aj ostatným spolužiakom, prečo je dôležité ochraňovať miesto, na ktorom žijeme. 

 • Vojaci u nás

  25. 4. 2018

  Našu školu navštívili príslušníci 13. mechanizovaného práporu v Leviciach. Priniesli so sebou ukážky zbraní, výstroje a výzbroje,ktorú používajú pri vojenských cvičeniach. Najviac deti upútalovojenské auto, ktoré snáď túži šoférovať každý malý chlapec. Žiacispoločne s vojakmi predviedli aj svoju športovú zdatnosť a silu. Keďsme sa na záver dňa spýtali, kto by sa chcel stať vojakom, nejednaruka našich detí sa zdvihla. Veľmi pekne ďakujeme za návštevu a tešímesa niekedy nabudúce.

 • Škola podporujúca zdravý životný štýl

  Tento týždeň sa v našej škole na prvom stupni niesol v duchu zdravého životného štýlu. Pani učiteľky si pre našich školákov počas veľkých prestávok pripravili rôzne aktivity plné zábavy. V pondelok sa začalo veselou aktivitou, kde mali deti vo dvojiciach ochutnávku všakovakého ovocia, nechýbali ani oriešky či semiačka. V utorok si deti pochutnali na ovocnom smoothie, niektoré z detí však ohrnuli noštekom, no poniektorým sme potešili ich chuťové poháriky. Ďalší deň nasledovalo cvičenie na fit loptách. Vo štvrtok mali deti za úlohu čo najrýchlejšie skonzumovať ovocie z taniera bez pomoci rúk a posledný deň zakončili zábavnými súťažami.

 • Čáry máry z odpadového materiálu

  24. 5. 2018

  Dňa 24.4.2018 sme v našom školskom klube čarovali z odpadového materiálu. Deti súťažili v zhotovení čo najoriginálnejšieho výrobku z odpadového materiálu. Do každého výrobku vložili kus fantázie a tvorivosti. Deti mali k dispozícii rôzne fľaše, vrchnáčiky či škatuľky, ktoré sa po malej chvíli premenili na zaujímavé výtvory. Prvé miesto obsadili naši dvaja prváci a to: Maxim Belecky a Nicolas Sebedinský, ktorí vytvorili postavičku Mimoň. Na druhom mieste sa umiestnila Alžbetka Štrbková a tretie miesto získali Sofia Kostolecká a Veronika Tóthová. Všetci súťažiaci boli na záver odmenení malou sladkou dobrotou.

 • Deň vody

  23. 3. 2018

  Vo štvrtok 22.3. 2018 všetci žiaci Základnej školy v Jure nad Hronom žili vodou. Nečudo, veď bol Svetový deň vody. Tejto téme sme sa venovali so žiakmi aj v našom školskom klube detí prostredníctvom rôznych aktivít. O vode sme sa rozprávali, pripomenuli sme si jej význam v našom živote, maľovali sme ju a vytvárali rôzne plagáty. Tento deň sme zakončili zábavno-športovými súťažami, ktoré sa uskutočnili v priestoroch našej telocvične. Na záver boli všetky deti odmenené malou sladkou odmenou.
   

 • Deň otvorených dverí


 • Karneval

  2. 3. 2018

  Telocvičňa našej základnej školy sa dnes premenila na miesto plné princezien, bojovníkov, športovcov, rozprávkových bytostí a v neposlednom rade na miesto plné radosti a veselosti. Žiaci a aj malí škôlkari si dnes užili karnevalovú zábavu. Najväčší úspech mala ježibaba Ninka, separovaný odpad v podobe Viki, postavička Minecraft v podaní Nicolasa, Darinka ako starý deduško a Levente ako Černoch. Na druhom stupni súperili kolektívne masky a hlasy poroty si získali deviataci ako pretekári Kokosové ježe, šiestaci zobrazujúci mobilné aplikácie, ôsmaci znázorňujúci Harryho Pottera a siedmaci ako Snehulienka so svojimi trpaslíkmi. Všetky deti boli odmenené sladkými dobrotami. Pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli na svoje deti pozrieť.

 • EKO ALARM

  1. 3. 2018

  Naša škola je súčasťou projektu Eko Alarm. Získali sme koše na triedený zber odpadu vyrobené z použitých CURAPROX kefiek. Lektorka Veronika zavítala na našu školu a práca na projekte sa začala. Celý deň akčná skupina zložená zo žiakov 7. a 8. ročníka získavala nové vedomosti, ktoré potom ako "učitelia" odprezentovali svojim spolužiakom na prvom stupni

 • Fašiangová kvapka krvi

  23. 2. 2018
 • Valentín v ŠKD

  14. 2. 2018

  Každý rok 14. februára má sviatok svätý Valentín. Svätý Valentín je patrónom všetkých zaľúbených, ale aj milujúcich sa rodičov, priateľov. Tento sviatok si pripomenuli aj deti v našom ŠKD. Celé popoludnie sa nieslo v duchu lásky, priateľstva, pekných slov a prianí. V ŠKD ich čakalo malé prekvapenie v podobe valentínskej zábavy. Pre deti sme si prichystali rôzne hry a súťaže. Deti v tento deň strávili veľmi príjemné a zábavné popoludnie. 

 • Beseda s policajtom

  6. 2. 2018

  Dnes na našu školu zavítal p. Polák z Policajného prezídia v Leviciach. So žiakmi viedol besedu na tému krádeží a poznatkov z Trestného zákona SR. Naši žiaci mali veľa zvedavých otázok a dúfame, že si veľa zapamätali.

 • OŽaZ

  31. 1. 2018

  Žiaci ročníkov 5. - 9. dnes absolvovali účelové cvičenie OŽaZ v oblastiach zdravotnej prípravy, protipožiarnej ochrany, dopravnej výchovy, orientácie v teréne a oboznámili sa aj s chránenými územiami v rámci SR. OŽaZ cieľavedome pôsobí na fyzické, psychické, intelektuálne vlastnosti žiakov. OŽaZ prispieva k lepšiemu rozhľadu žiakov a rozvíjaniu schopností, ktoré sú potrebné pre žiaka nielen v čase vzdelávania, ale taktiež budú prínosom v budúcom zamestnaní a bežnom živote.

 • „Fit lopta sem fit lopta tam“ alebo „Pohybom proti obezite“

  8. 1. 2018

   

                        V mesiaci január sa na našej škole „športovalo ako o život“ alebo to bolo pre zdravie?  Cvičili sme na fit loptách takmer všade.  V školskom klube, na telesnej výchove a dokonca aj cez prestávky.  To bola ale zábava! Už teraz sa nevieme dočkať, kedy nám pani učiteľky opäť pripravia takéto milé prekvapenie.

 • Cvičná firma 9.A

  26. 1. 2018

  Naši deviataci sa na občianskej náuke venujú zdokonaľovaniu v oblasti finančnej gramotnosti. Založili si cvičnú firmu - palacinkáreň. V piatok v priestoroch školy zorganizovali palacinkovú party, na ktorej si žiaci mohli zakúpiť a pochutnať na lekvárových, tvarohových a nutelových palacinkách. 

 • Oznam pre rodičov detí z MŠ

  Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Jure nad Hronom oznamuje rodičom, že v dňoch od 30.januára do 1. februára bude materská škola zatvorená pre zvýšený výskyt ochorenia chrípky na odporúčanie regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Leviciach. Predpokladané znovuotvorenie materskej školy bude v pondelok 5.februára.

 • ... do nového roka ...

  19. 12. 2017

  Vinšujeme našej jurskej škole,

  nech sa jej vyhnú všetky bôle.

   

  Do nového roku

  múdrych žiakov kopu. 

   

  Od rodičov podporu,

  žiadnu mrcha chorobu.

   

  Učiteľom- vyššie platy,

  škole nové, krajšie šaty.

   

  Mnoho žiackych úspechov,

   

  kopec šťastných úsmevov.
   

 • Školské kolo v prednese povestí „ŠALIANSKY MAŤKO“

  1. 12. 2017

  Povesť, ako jeden z útvarov ľudovej slovesnosti, je vďačným námetom na umelecký prednes. Aj naši žiaci sa každoročne tešia, že sa naučia nové príbehy spojené s nejakou historickou osobnosťou, udalosťou alebo miestom.  V tomto školskom roku sa do školského kola, ktoré sa konalo 1.decembra, prebojovalo 13 najlepších recitátorov. Pôvodne ich bolo viac, ale zaúradovala choroba, takže niektorí boli nedobrovoľne vyradení z boja.

  V I.kategórii  sa na 3. mieste umiestnila Alžbeta Štrbková(2.ročník), na 2.mieste skončila Sofia Kostolecká (3.ročník)  a víťazstvo patrilo Michaele Kassaiovej (3.ročník).

  V II.kategórii na 3.mieste skončila Natália Fačková (4.ročník), na 2.mieste bola Diana Franková (5.ročník) a zvíťazila Nina Porošinová (5.ročník).

  V III.kategórii kvôli chorobnosti nakoniec súťažili iba dvaja žiaci. Na 2.mieste skončila Klaudia Kostolecká (6.ročník) a zvíťazil skúsený recitátor Martin Pinter (7.ročník).

  Víťazi v každej kategórii postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v Želiezovciach 12.1.2018.

  Budeme Miške, Nine aj Maťovi držať palce!

 • Pes - najlepší priateľ človeka

  21. 12. 2017

  Pes - najlepší priateľ človeka ... Dnes sme sa s našimi žiakmi presvedčili, že to pri niektorých ľuďoch vôbec neplatí. Navštívili sme útulok Šťastný domov a zoznámili sa s úžasnými zvieratkami. Radosť a šťastie v ich očiach, keď ich naše deti venčili sa nedá slovami ani opísať. Materiálne veci sú veľmi potrebné, avšak pozornosť a láska, jedným slovom domov, týmto zvieratkám chýba najviac. Naše srdiečka si získal veľký krásavec husky Diego. Ak môžeme za našu školu vysloviť vianočné želanie pre psíkov, prajeme si domov pre každého z nich. Veľmi si vážime prácu ochotných ľudí v útulku a ďakujeme za možnosť spoznať ich a aspoň trochu pomôcť. Prajeme krásne vianoce všetkým štvornohým kamarátom.

 • Vianočné tvorivé dielne

  8. 12. 2017

  V piatok na našu školu zavítali šikovné ručičky našej bývalej pani učiteľky Maturkaničovej. Na vianočných tvorivých dielňach nás priučila technike quilling. Nádherné umenie tvorby z papiera zaujalo malých i veľkých. Veľmi pekne pani učiteľke ďakujeme a budeme radi, ak medzi nás zavíta aj nabudúce. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom 284
  284 , 93557 Jur nad Hronom
 • +421 36 77 93 026

Fotogaléria